O mně

Kateřina Kudláčková

Pocházím z České Třebové, kde jsem studovala na místním Gymnáziu a od 8 let hrála tenis. Po maturitě jsem dostala nabídku na plné stipendium pro studium a tenisovou reprezentaci na Kansaské Státní Univerzitě ve Spojených státech amerických, kam jsem odjela v srpnu roku 2005. Po čtyřech letech jsem zde získala titul bakaláře v oboru psychologie a také ve španělském jazyce.

Po absolvování studia s červeným diplomem jsem byla přijata na Floridskou Státní Univerzitu ve Spojených Státech v Tallahassee, kde jsem absolvovala jednooborové studium sportovní psychologie. Studium jsem ukončila v dubnu roku 2011 obhajobou diplomové práce na téma Psychická odolnost, relaxační aktivity a spánek u sportovců různé úrovně (rekreační, univerzitní, profesionální). V letech 2009 - 2011 jsem prezentovala na mnohých konferencích a to i na největší světové konferenci aplikované psychologie (APA) ve Washingtonu. Od roku 2010 do září 2013 jsem také byla členkou psychologicko-sportovní poradny Psycho4sport v Praze. Nyní se věnuji své práci nezávisle na jiných institucích a k tomu si dodělávám doktorát na FTVS UK.

Během mého studia na Floridě jsem spolupracovala s řadou sportovců na zlepšení jejich sportovního i školního výkonu. Mnou nabízených služeb v oblasti poradenství využívalo mnoho týmů i jednotlivců různého věku a sportovní úrovně (např. tenisté, ragbisté, fotbalisté, softbalisté, gymnastky, roztleskávačky atd.). Získala jsem bohatou praxi také v oblasti trenérství – dva roky jsem strávila trénováním po boku nejlepšího juniorského trenéra roku 2011 na Floridě, Nicka Crowla. Čtyři léta jsem strávila prací v tenisovém kempu v New Yorku, kde jsem byla roku 2011 vyhlášena nejlepší trenérkou.

V srpnu 2011 jsem se vrátila do České Republiky a v současné době se snažím o rozšíření povědomí o významu, využitelnosti a prospěšnosti sportovní psychologie u nás a o spolupráci se sportovci, kteří usilují o zlepšení svého výkonu. V budoucnu bych také ráda uplatnila poznatky sportovní psychologie v práci s lidmi z jiných oblastí. Umělci, herci, manažeři firem, ředitelé, lékaři, právníci a další lidé pracující ve stresových situacích by mohli zužitkovat poznatky sportovní psychologie a zefektivnit tak svoji práci užitím vhodných psychologických technik.

Kateřina Kudláčková

Tenis je nedílnou součástí mého života již od 8 let. Vyrůstala jsem v tenisovém klubu TK Česká Třebová a v dorosteneckém věku jsem přestoupila a reprezentovala TK Pernštýn Pardubice. Pravidelně jsem se účastnila mistrovství republiky jednotlivců i družstev ale i mezinárodních turnajů ITF a později WTA. Po úspěšném ukončení studia na Gymnázium v České Třebové jsem dostala několik nabídek na stipendium ke studiu v USA. Vybrala jsem si Kansaskou Státní Univerzitu, kterou jsem reprezentovala a jezdila jsem s univerzitním týmem po celých Spojených státech amerických. Podařilo se mi dosáhnout i umístění na národním žebříčku univerzit a probojovala jsem se tak mezi 100 nejlepších hráček v první divizi. Po ukončení čtyřleté aktivní hráčské kariéry jsem změnila působiště a odjela na Floridu, kde jsem v rámci studia začala trénovat děti ve věku od 6 do 18 let po boku tamního nejlepšího juniorského trenéra roku 2011. Mou praxi dovršily letní pobyty v New Yorku, kde jsem čtyři roky trénovala děti i dospělé různé výkonnostní úrovně. Nedávno jsem také získala certifikát Českého Tenisového Svazu a stala se oficiálně trenérkou 2. třídy. Trenérství se ale díky nabitému pracovnímu nasazení v rámci sportovní psychologie již nevěnuji.

Pevně věřím, že „každý sportovec (ale i umělec, lékař atd.), který chce uspět, by měl trénovat svoji mysl alespoň stejně tak jako trénuje svoje tělo“ (Bruce Jenner, držitel zlaté Olympijské medaile v desetiboji, 1976). 

Ubytování Jeseníky | Jednoúčelové Stroje | Internet Česká Třebová, Rybník | Skupinové ubytování Jeseníky | Základní škola Rybník | Mateřská škola Rybník