Reference

beach2

Bára Hermannová a Markéta Sluková, český plážový volejbal

Světové jedničky s hromadou titulů :) např. zlato z 5* Majoru ve Vídni 2018,zlato z 4* Ostravy 2018, stříbro z Major finals v Hamburku 2018, zlato z 3* v Kuala Lumpur 2019...

Bára Hermannová:

"Plážový volejbal je specifický sport, ve kterém hraje velkou roli efektivní komunikace.Navíc náš sport přináší spoustu cestování a hodně času stráveného v úzkém okruhu lidí. Je proto potřeba najít společnou řeč a to hlavně v momentech, kdy se nedaří. Katku jsme do našeho týmu zařadily v období, kdy jsme s Maki i přes všechny trenérovy rady neuměly naladit společný jazyk.Někdy stačí, aby stejná slova vyšla z úst někoho jiného, a člověk si tu radu hned vezme k srdci a dokáže s ní pracovat. Toho jsme docílili právě ve spolupráci s Katkou. Byla ve velmi častém kontaktu se Simonem (náš trenér), který jí dával informace o týmu a našich charakterech. Díky tomu nám do tréninku zařadila nástroje mentálního tréninku, se kterými pracujeme dodnes. Profesionální sport na té nejvyšší úrovni se rozhoduje v detailech a hodně těch detailů ovlivňuje právě to, jak o nich přemýšlíme. Z vlastní zkušenosti vím, že myšlenkové pochody dramaticky ovlivňují výsledky našich utkání. Kačka se mnou konzultovala nejen tu sportovní sféru, ale i tu osobní. Pomohla mi postavit se čelem k nepříjemné situaci rodič-dítě, což taky silně ovlivnilo mou kariéru. Její vzdělání v zahraničí rozhodně přispělo k naší úspěšné týmové spolupráci."

Markéta "Maki" Nausch-Sluková:

"S Kačkou jsme začaly spolupracovat na jaře roku 2017. Zpočátku byla naše komunikace hodně intenzivní, protože bylo potřeba nastavit vyhovující systém práce a navzájem si porozumět v tom, co od naši spolupráce kdo očekává a jaká jsou specifika našeho sportu. Na hřišti to mezi hráči musí ladit po všech stránkách a to obzvlášť, když se herně nedaří. To bylo hlavní náplní naší práce. Kačka hodně spolupracovala s naším trenérem, což byl velký benefit a společně se snažili naši mentální přípravu optimalizovat. Určitě nám hodně pomohla v organizaci mentální přípravy a nabídla nám spoustu nástrojů. Hlavní práce pak byla na nás a Simonovi a na úspěšném zapojení těchto nástrojů v praxi - tedy v trénincích a v zápasech. Po osvojení nástrojů se intenzita komunikace snížila, což osobně považuji vlastně za náš největší úspěch :) Kačka je profesionálka a své práci opravdu rozumí. Pro mě je ale taky důležité, abych si s člověkem, se kterým řeším spoustu svých nejen profesních starostí rozuměla i lidsky. Jsem moc ráda, že jsme se spolu s Káčou našly a že mi pomohla lépe pochopit a začít efektivněji praktikovat různé nástroje sportovní psychologie a tím zásadně přispěla k našim týmovým úspěchům. Mohu se na ni kdykoliv obrátit, když je mi ouvej a když potřebuji s čímkoliv poradit."


Petra Krebsová

Petra Krebsová, drezurní jezdkyně, r. 2001

Jezdecká škola Kozolupy, 6.místo na MČR 2017, 1.místo.Západočeská dressage Tour 2017 v kategorii senior

Reference od trenérky

"Jsem trenérka jezdectví a před časem se mi „do ruky“ :-) dostala jezdkyně Petra Krebsová, která měla pro úspěšnou sportovní kariéru téměř vše – nadání, chuť sportovat, podporu z rodiny, dostatek pokory a v neposlední řadě úžasného koně. Po roce nesmírné dřiny (kdo někdy jezdil drezuru – ví, o čem mluvím) jsme se těšili, jak tento ostřílený koňský veterán s Péťou v sedle ukáže, že ještě nepatří do starého železa. Což o to, kůň měl chuť závodit, ale jeho jezdkyně s ním v drezurním obdélníku nikdy nepředvedla to, co se nám dařilo v tréninku. Péťa ronila slzy nejen po závodech, ale dokonce už, když začínala soutěžit. Vypadalo to, jako klasická situace, kdy dítě do sportu nutí rodiče či trenér, ale dítě vlastně závodit nechce. Opak byl pravdou. Péťa strašně moc chtěla, strašně moc…..ale nedokázala uvolnit svoje tělo a hlavně hlavu, což je v tomto sportu nesmírně důležité, protože sportovní výkon musí podat dvě živé bytosti, které musí být v souladu. A protože vím, že sport je i o „hlavě“, velmi jsem přivítala, když Pétina maminka oslovila Katku. Na začátku tréninků jsem pak vždy slyšela, co říkala Katka, co má Péťa dělat, jak se připravit, na co myslet, na co zase ne. A zázrak se stal. Po celou letošní sezonu (2017) se náznaky slz při závodech objevily jednou, dvakrát, ale hlavně závody jsme najednou absolvovali v poklidu, s úsměvem ...... a začaly se dostavovat sportovní výsledky. Mohu být v určitém sportu odborník, mohu být výborný trenér, ale vnitřní pohodu a klid v hlavě nastavila mé svěřenkyni právě Katka. Klobouk dolů!"

Reference od maminky

"Katku jsme vyhledali jednoduše proto, že jsme již Pétě nebyli schopni pomoci.Péťa je drezurní jezdkyní,závodit začala před 3 lety s poníkama a před loni dostala prvního velkého koně,,drezuráka,,s velkou sportovní kariérou po celé Evropě.Koník tedy uměl a umí vše a na Péti bylo to ukázat na závodech. Bohužel když před začátkem její soutěže vyhlásili její jméno okamžitě ztuhla a nervozitu přenesla i na koně, pak nebyla schopna ukázat téměř nic z toho, co v tréninku celkem obstojně zvládala.Po dojetí úlohy se rozplakala a nechápala proč se to tak pokaždé děje. Podotýkám, že do závodů ji nikdy nikdo ,včetně p.trenérky netlačil a ani na ní nejsou kladeny žádné nároky na výkon. S Katkou jsme začali spolupracovat v únoru,závody začali v dubnu a okamžitě se dostavil úspěch v podobě,kterou jsme všichni Pétě přáli, ač byla úloha zajeta s chybama, Péti radikální změna v chování na opracovišti a těsně před startem byla o 100% jiná. Takže pro nás všechny obrovský úspěch.S touto změnou přišla i Péti zatím nejúspěšnější sezona,co se závodů týče. Závěrem bych chtěla říct, že úkoly a témata,která s Katkou řešili, využívá i v běžném životě a také ve škole,kde se jí nově získané užitečné informace náramně hodí.Pro mě osobně,však moje dcera vyhrála už dávno ten největší závod nebo olympiádu, svou neskutečnou pracovitostí, odhodláním a nesmírnou láskou ke všem čtyřnohým parťákům,kdy se žádná pentle nevyrovná pocitu oddanosti jeden k druhému. Katka Péti pomohla najít vnitřní klid, ukáznit myšlenky před startem a po té se plně soutředit na úlohu.Za to jí patří za celou naší rodinu velký poděkování a jsme rádi, že byla ochotná si najít čas a pomoct jedné malé holce si plnit svoje sny."


Jitka Škarnitzlová

Jitka Škarnitzlová, horská kola XCO, XCM

Reprezentantka ČR,2. místo Mistrovsctví ČR XCO 2017, 1. místo Český pohár XCO 2017, 2. Mistrovství světa juniorů XCO 2007

"Cyklistika je součástí mého života již několik let. Na horském kole jsem zažila mnoho úspěchů i neúspěchů, ale nikdy mě to neodradilo. V posledních dvou letech jsem se dostala do situace, kdy z tréninkového hlediska bylo vše v pořádku, ale na výsledcích a výkonu to nebylo znát. Občas se nějaký závod povedl, ale spíše převládaly ty špatné a nepovedené. Měla jsem motor, ale neuměla ho použít. Byl to pro mě alarm začít s tím něco dělat a na doporučení jsem se svými problémy oslovila Katku. Vytvořila plán, který jsme spolu absolvovali. Naučila jsem se kolo opět brát jako sport, který je hlavně mojí zábavou a vnímat sama sebe. U Katky oceňuji především osobní a kamarádský přístup, který je pro mě při řešeni problémů důležitý. Je to práce na dlouhou dobu, ale vrcholový sport je i o těchto drobnostech. Jen se potvrzují slova mé fyzioterapeutky, kdy říká: "Každý vrcholový sportovec má mít svého trenéra, fyzioterapeuta a mentálního kouče (sportovního psychologa)"


Erik Němec

Erik Němec, lední hokej, r.1993

Útočník HC Vítkovice Steel (extraliga), Repre U20

"Katku jsem oslovil v průběhu sezóny, protože jsem potřeboval nějaký impuls a rady, jak stabilizovat psychiku a celkové myšlení. Musím říct, že už od první konzultace mě to moc bavilo a posouvalo dál. Našli jsme spolu způsoby ke zlepšení mé sebedůvěry na ledě. Zároveň jsem se obrnil proti negativním vlivům, které pro mě nebyly důležité. Katka je velice příjemná a ochotná. Neměl jsem s ní absolutně žádný problém. Ani v nejmenším se nestydím za to, že jsem to zkusil. Právě naopak. Jsem moc rád a doporučuji to všem :)."


radka

Radka Sklenářová, orientační běh, r.1992

"Orientačnímu běhu se věnuji od útlého věku, zpočátku pouze reakreačně pro zábavu a později mě paní štěstěna zasvětila i do vrcholového sportu. Po pár neúspěších, které jsem původně brala pouze za důsledek mé nedostatečné fyzické připravenosti jsem zjistila, že se největší závod odehrává jen a jen v mojí hlavě. Začala jsem tak hledat v knihách, na internetu, ptala jsem se specialistů, účastnila jsem se přednášek až jsem časem narazila na Katku. Rozhodla jsem se to zkusit a doufala jsem, že mi pomůže zodpovědět pár mých otázek, jejichž odpovědi by mi mohly pomoci nejen ve sportu, ale i každodenním životě. A ona to dokázala! Nejen, že mi dala odpovědi, jež jsem tak dlouho hledala, ale naučila mě jak vědomě pracovat s vlastní hlavou, tak aby člověk vyhrál ten největší závod - sám se sebou! A za to velké díky!"


puršl

Šimon Puršl, basketbal, r.1997

Hráč Cai Zaragoza - ACB liga ve Španělsku, člen české juniorské reprezentace, vybrán na kempy Jordan brand classic a Basketball without borders - v obou z nich člen All stars

"Jmenuji se Šimon Puršl a hraji vrcholově basketbal ve Španělsku. Dříve jsem si to neuvědomoval, ale jak jsem postupoval mládežnickými kategoriemi k profesionálnímu hraní basketbalu jsem zjišťoval, nakolik v něm jde nejen o fyzickou přípravu, ale i o psychickou stránku. S Katkou jsem chtěl začít pracovat, protože jsem měl výkonnostní výkyvy a chtěl jsem eliminovat vliv psychiky, a také proto, že jsem chtěl pracovat na své sebedůvěře - někdy jsem nedokázal unést tíhu okamžiku. Hodiny s Katkou jsme vedli přes skype (osobně jen když jsem byl v létě doma) a pomohly mi nepropadat těmto situacím, věřit si více. Ukázala mi spoustu triků a způsobů, jak trénovat mysl ke zlepšení výkonu - ať při horkých chvilkách při zápasech, na trénincích a nebo v poklidu v mém volném čase."


Rudolfová

Veronika Rudolfová, alpské lyžování, r.1993

11. na univerziádě 2015 ve Španělsku, vítězka Velké ceny Slovenska a Evropského univerzitního poháru

"Jmenuji se Veronika Rudolfová a dělám vrcholově alpské lyžování. S Kateřinou Vejvodovou jsem začala spolupracovat před důležitou sezonou, kde vrcholem pro mě byla Zimní Světová Univerziáda, jak nominace na ní tak co nejlepší výsledek. Řešili jsme problém nedostatečné sebedůvěry, pocity nejistoty, nervozity, strach z nenaplnění očekávání, který mě svazoval na startu a nedovoloval mi podat maximální výkon. Odbouráváním jsme se dostaly k základům, proč sport vlastně dělám a výsledky začaly přicházet následně. Tímto bych ji ráda poděkovala, že mi pomohla změnit pohled na úspěch i neúspěch a doufám, že naše spolupráce ponese i další ovoce."


David Drahonínský

David Drahonínský, lukostřelba, r.1982

Držitel bronzové medaile z MS 2013 v Bangkoku, zlaté medaile z Paralympiády v Pekingu 2008 a stříbrné medaile z Paralympiády v Londýně 2012

"Spolupráce s Katkou mě posunula o několik sportovních levelů výš. Pochopil jsem, že sport, v mém případě lukostřelba, není pouze o počtu nastřílených šípů během tréninku, nazvedaných kilogramů v posilovně nebo ujetých km v rámci fyzické přípravy na veslařském trenažeru. Posílil jsem svou vnitřní stránku osobnosti, která navenek není vidět, jako namakané svaly v zrcadle. Uvědomil jsem si, že motivace, koncentrace a celková psychická příprava je stejně důležitá jako ta fyzická, ba naopak možná i důležitější. Možná si řeknete, že jsem na paralympijských hrách v Londýně nevyhrál a skončil jsem až druhý, tak proč spolupráci s Kateřinou chválím… Jenže bez této psychické přípravy, která začala v dubnu roku 2012, bych v Londýně souboje o medaile sledoval z tribuny mezi poraženými jen jako divák. Jediné čeho lituji je, že jsem svojí mentální stránku osobnosti nezačal posilovat již dříve."


Dan

Daniel Přibyl, lední hokej, r.1992

Útočník HC SPARTA PRAHA (extraliga), MS U20 v Kanadě 2012

V juniorských kategoriích jsem poměrně slušně ovládal svojí psychickou stránku. Přechod do kategorie mužů byl pro mě těžký. Nebyl jsem zvyklý na jiný přístup trenéra, ke spoluhráčům jsem choval přehnaný respekt a to všechno na úkor svého výkonu a sebevědomí. V příští sezoně jsem měl štěstí, že k týmu přišla sportovní psycholožka Katka Kudláčková. Naše počáteční schůzky probíhaly ve skupině, s dalšími spoluhráči, které mi pomohly k uvědomění, že spoluhráči nestojí o přehnaný respekt, ale daleko víc ocení můj dobrý výkon, který pomůže týmu. Při pokračování pilovaní psychiky, mi Katka pomohla uvědomit si, že není až tak důležité užírat se tím, co si ostatní v mém okolí myslí, ovšem ne na úkor týmového souznění a dobrých vztahů se spoluhráči, přáteli. Pomohla mi zocelit mojí psychickou odolnost, díky které jsem byl imunní vůči negativním vnějším vlivům, což mě osvobozovalo k soustředění se pouze na svůj výkon. Postupně se nám dařilo odbourávat tyto věci, které mi dělali potíže. Čím lépe to šlo, tím lépe jsem se cítil, zvyšoval jsem své sebevědomí a tyto postupné krůčky mě posunovaly k tomu, abych se soustředil pouze na svůj výkon, byl pozitivní, k sobě i ostatním a hlavně abych si hokej užíval stejně jako dřív, když pro mě byl pouze koníčkem. Ne vždy se všechno daří dodržovat, občas se něco nepovede, soustředěnost se zhoršuje, nedaří se jak bych chtěl, ale důležité je se vrátit do stejné pohody, jako když se daří. V tom mi Katka vždy pomohla."


JanaCze

Jana Czeczinkarová, horská cyklistika, r.1997

7 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových medailí z Mistrovství České republiky v Horských kolech, silniční cyklistice a cyklokrose

"S Katkou jsem začala spolupracovat druhým rokem v kadetkách, kdy moje sportovní výkony byly z velké části omezovány nervozitou a nesoustředěností. Katka mi dala nástroje jak přemýšlet před, při i po závodě. Mentální trénink mi změnil pohled na závodění, které je pro mě nejen zábavou ale i mnohem větším odhodláním než kdykoli dřív. V závodě i před ním se díky Katce dokážu zklidnit a soustředit se na sebe a svůj výkon což je pro mě jedna z mnoha nejdůležitějších věcí co mě Katka naučila a která mi dovolí nechat v závodě vše co ve mně je."


TerVaj

Tereza Vajsejtlová, tenis, r. 2002

Vícemistryně ČR 2014 - debl, 3. místo na MČR družstev 2014

"Ke Katce mě vzal taťka spíš ze zvědavosti. S Katkou si povídáme o úplně obyčejných a běžných věcech ze života a taky ze zápasů a ona mě učí jak se koncentrovat a zklidnit, jak se soustředit na důležité věci a na to, co mohu svým chováním ovlivnit já a jak se nezabývat věcmi, které stejně neovlivním. Nejvíc mi asi pomohla metoda „dýchání“, často jí teď používám v zápasech a ono to opravdu funguje – zklidním se a dokážu se lépe soustředit na další úder. Mamka si myslí, že mentální trénink je dobrý i pro běžný život, ne jen pro sportovce – spousta věcí se dá aplikovat i ve škole nebo v práci. Nebojte se a zkuste to, určitě to pomůže i vám.


EYOF

Romana Majerechová, sportovní gymnastika, r.1999

Reprezentantka ČR na Evropské Olympiádě Mládeže v Holandsku 2013, vícenásobná mistryně republiky

"Před spoluprácí s Katkou jsem trénovala pouze fyzickou stránku: posilování, rozsahy skoků, jednotlivé gymnastické prvky a sestavy tak, aby se mi povedly na závodech. O mentálním tréninku jsem skoro neslyšela. Po doporučení mentálního tréninku jsem se dostala ke Katce, která mi naprosto vyhovuje. Vysvětlila mi „neviditelnou stránku člověka“ a společně jsme ji posílily. Radí mi, jak zvládat těžké situace. Dokázala mě uklidnit před důležitým závodem a toho si velmi cením, protože je to velmi důležité. V neposlední řadě mi ukázala některé uklidňovací metody, včetně hlubokého dýchání, které od té doby často využívám. Velmi si toho cením a doufám, že nám spolupráce půjde i nadále."

A reference od paní Majerechové - maminky Romči:

"Romanka se po 9 letech tréninku sportovní gymnastiky dostala na vrcholovou úroveň v rámci ČR. V červenci 2013 ji čekal první velký závod European Youth Olympic Festival (EYOF) v Nizozemském Utrechtu. Již delší dobu jsme cítili, že je potřeba gymnastické tréninky rozšířit o mentální stránku, aby se dostala do závodní pohody, těšila se na závody a svůj talent a velkou píli dokázala zúročit medailovými úspěchy. Právě v rámci přípravy na EYOF jsme ve spolupráci s trenérkou začali využívat služeb Katky. Cíl byl jasný – úspěšně projít nominacemi na závod a poté v závodě obstát se ctí. Oboje se podařilo. Katka se velice aktivně zapojila do gymnastické přípravy, snaží se Romanku do hloubky poznat a zároveň pochopit veškeré aspekty tréninků a závodů, aby její doporučení byla co nejefektivnější. Pro nás, rodiče, je velice důležité skloubit vrcholový sport a kvalitní vzdělání, oboje vyžaduje hodně času a disciplíny, a my věříme, že s pomocí Katky a mentálního tréninku bude Romanka ještě úspěšnější."


Vojta Typl

Vojta Typl, judo, r.1997

Extraliga mužů ČR, dorostenecká liga

"Sportovní psychologie opravdu funguje. Zjistil jsem to díky Katce, která mi pomohla, naučila, ukázala a vysvětlila věci, o kterých jsem neměl ani ponětí nebo je nepraktikoval. Bylo a je úžasné, jak jsem se změnil ve sportu i v životě. Moje výsledky se začaly zlepšovat a určitě to nebyla náhoda, bylo to díky změně, kterou jsem si vybral – díky mentálnímu tréninku s Katkou. Změnil jsem svůj přístup k tréninkům a připadá mi, že věci se učím rychleji a snadněji než dříve. Na turnajích zvládám těžké situace lépe než před rokem a vím co dělat, když se stane něco nečekaného nebo nepříjemného. Spolupráce mi prospívá a jsem rád, že jsem na Katku narazil. Mentální tréninky s ní se musí zažít a určitě stojí za to!"


Jirka Vrba, tenis a basket na vozíku, r.1980

Reprezentace ČR

"Katka je úžasná osoba a neskutečný profesionál v tom, co dělá. Už první schůzka utvrdí v tom, že spolupráce s Katkou je nejlepší rozhodnutí, jaké jste kdy udělali. Katka je sice mentální kouč pro sportovce, ale brzy pochopíte, že všechno co se naučíte, se dá bez problémů používat v běžném životě a hodně ho usnadní. Máte tak dva tréninky za cenu jednoho :) Proto doporučuji každému, aby si s Katkou dal schůzku, každý alespoň jednou v životě. Protože potom pochopíte o čem je sport a hlavně život. Jediná chyba na spolupráci s Katkou je, že jsem ji nezahájil dřív. Proto určitě neváhejte a začněte co nejdřív!!!"


Janna Ramajzlová, lední hokej, r.1991

Extraliga ČR - HC Slavia Praha

"V průběhu spolupráce s Katkou jsem si uvědomila spoustu věcí a hodně jsem se naučila. Společný mentální trénink mně neobohatil jenom ve sportovním ale i v každodenním životě. Naučila jsem se myslet pozitivněji, soustředit se na to podstatné a „vymazat“ z hlavy to nepodstatné, ale hlavně nahlížet na problémy jako na příležitosti. To vše se projevilo na mém sportovním výkonu. Cítím se nyní vyrovnaná. Uvědomila jsem si, jak velký vliv na mě při sportu má můj psychický stav. Katka mi pomohla překonat velmi těžké období v mé kariéře. Za to jsem ji moc vděčná."


Jáchym Nosek

Jáchym Nosek, fotbal, r.2000

Brankář - Dukla Praha

"Spolupráce s Katkou mě baví od první konzultace. Myslím, že si spolu dobře rozumíme a na hodiny se pokaždé těším. Máme spíš kamarádský vztah. Mentální trénink je zábava, ale zároveň také trochu práce. Kromě hodin s Katkou se snažím psychiku trénovat i doma, dostávám různé úkoly. Teď o prázdninách, když se nemůžeme vídat, mám individuální plán třeba na dvacet minut každý den. Myslím, že jsem se díky psychologii hodně zlepšil. Když dostanu gól, rychleji se dostanu ze zklamání, zase se koncentruji a bojuju dál. Dokážu se na všechny činnosti soustředit lépe, i ve škole. Táta říká, že je naše spolupráce vidět a já v ní chci určitě dál pokračovat."


Laďka Pořízková

Laďka Pořízková, tenis

Top 100 na světě v tenise na vozíku

"Spolupráce s Katkou je zatím tou nejlepší věcí, pro kterou jsem se v životě rozhodla. Jsem tvrdohlavá, a tak jsem z trucu Katce chtěla dokázat,že mě nezmění, že budu na kurtech pořád křičet a nesoustředit se. Opak se stal pravdou. Pochopila jsem,že život je hezký a nemusím ho devastovat svou špatnou náladou, nadávkami či negativními myšlenkami. Naučila mě dívat se na sebe samu,přemýšlet o sobě a energii plýtvanou na nespokojenost jsem se naučila přetvářet na pozitivní. Hned se to odrazilo na mém tenisovém výkonu a ze 160.místa jsem se za rok dostala na 97.místo. Kačko jedno velké díky!"


 

Ubytování Jeseníky | Jednoúčelové Stroje | Internet Česká Třebová, Rybník | Skupinové ubytování Jeseníky | Základní škola Rybník | Mateřská škola Rybník