Oceňte pomoc rodičů

Chce-li se mladý tenista stát opravdu dobrým hráčem, musí poctivě trénovat a obětovat svému snu čas, který kamarádi většinou tráví jinak, třeba v kině nebo na diskotéce. 

Mnohdy to není jednoduché. Vždyť takovými „oběťmi“ můžete přijít o spoustu legrace se svými vrstevníky, kteří se věnují jiným koníčkům. Pokud to zvládnete a máte i to štěstí, že vás rodiče ve sportování podporují, může se vám podařit ledacos a sny o vyhraných turnajích se mohou stát skutečností.

Rodiče toho pro vás dělají hodně a už od prvních tenisových krůčků se snaží, aby vám vytvořili maximální podmínky. Díky tomu na sobě můžete pracovat, rozvíjet se, snít svoje tenisové sny a mít radost z toho, co děláte. Tenis je totiž – stejně jako každý jiný sport – skvělou příležitostí, jak se naučit trpělivosti, odhodlanosti, disciplíně i sportovnímu chování (fair play).

Možná si pomyslíte, že turnaje jsou přece zábava a rodiče na ně jezdí rádi. Jistě máte pravdu. Jezdí asi rádi, protože mohou trávit čas s vámi, sledovat, jak se vám daří. Na druhou stranu by mohli dělat i jiné věci, třeba sami sportovat nebo jet někam na výlet. Vědí ale, že máte tenis rádi a naplňuje vás. Proto s vámi tráví čas, vydělávají peníze, abyste mohli trénovat a jezdit po turnajích, kupují vám rakety, boty, oblečení… Není toho málo. A pokud chcete, aby z vás vyrostli opravdoví sportovci, měli byste rodičům čas od času poděkovat za to všechno, co pro vás dělají. Ocenit je, aby věděli, že si jejich pomoci vážíte. Jistě to ovlivní jejich chování i pohodu na turnajích. Jak na to?

Zapojte svoji fantazii a co vás napadne, to udělejte. Můžete jim napsat vzkaz, nakreslit obrázek, připravit nějaké překvapení, ze kterého budou mít radost, říct jim, jak moc pro vás jejich pomoc znamená. Vy přeci také od rodičů rádi slyšíte, když vás chválí a vyjadřují obdiv. Navodíte tak dobrou atmosféru. Potěšíte je a jejich chuť dál vás podporovat poroste. Stanete se tak »kompletnějším týmem« a vaše tenisové snažení bude zase o kousek příjemnější.

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *